Pomáháme plnit Vaše strategické cíle
v oblasti informačních systémů
Poskytujeme široké spektrum vzdělávacích
programů, eLearningových a odborných kurzů
Vyhovíme Vašim potřebám
v oblasti informačních systémů
Disponujeme zkušeným týmem analytiků,
konzultantů a programátorů

Novinky

S potěšením oznamujeme, že projekt, který jsme realizovali pro Technologie hlavního města Prahy, a.s., obsadil 3. místo v soutěži EGOVERNMENT THE BEST 2020.
Záměrem projektu bylo vybudování informačního systému pro správu veřejného osvětlení.

Poslední měsíce a snad i roky rezonuje v IT projektech samosprávy sousloví portál občana. Během krátké doby tak vzniklo heslo, jehož obsah je vnímán značně rozdílně. Teprve projekt Ministerstva vnitra – Portál občana seřadil elektronické služby do přehledných celků a ukázal důležité funkce, které budou sloužit ku prospěchu občanů. Celý článek na téma Smysl a budoucnost obecních portálů naleznete zde.

Portál občana města s kontrolní aplikací pro pracovníky v terénu byl zařazen do přehledu pozoruhodných produktů pro rok 2020.

Více informací naleznete zde.

 

Projekt "Elektronické služby královského horního města Příbram" získal třetí místo v kategorii projekty měst v rámci čtrnáctého ročníku soutěže "Egovernment The Best 2019".

Projekt, který byl spolufinancován z dotační výzvy IROP č. 28, jsme realizovali jako generální dodavatel a zahrnoval mj. oblasti portál občana, inteligentní formuláře, vytvoření automatizovaných integračních vazeb mezi portálem a AIS a mobilní aplikaci poskytující infoservis občanům a práci v terénu pracovníkům úřadu.

Cenu si za město Příbram převzala místostarostka Mgr. Zorka Brožíková.

 

 

Od ledna 2019 došlo ke změně licenčních podmínek nových verzí JAVA ORACLE. Na základě toho společnost MARBES CONSULTING s.r.o. vydává níže uvedené vyjádření:

 

Aplikace a komponenty „PROXIO“ jsou vyvíjeny tak, aby dosáhly maximální zpětné kompatibility a podpory JAVA 8, která není zatížena žádným licenčním programem a je volně šířena. JAVA je interní součástí PROXIO a je distribuována s PROXIO tak, aby se zákazník o verze JAVA nemusel starat. Důraz je kladen na bezpečnost, stabilitu a také na ochranu proti proprietárnímu uzamčení (vendor lock-in), které je závislé na produktech a službách konkrétního subjektu či výrobci SW komponent. Tím je tedy myšlena i firma ORACLE.

 

V současné době není potřeba licence JAVA ORACLE pro PROXIO produkty nijak řešit. Pokud by v budoucnu tomu bylo jinak, budeme vás s dostatečným předstihem informovat. 

Po několikaleté pauze jsme se v pátek 14. 6. 2019 opět zúčastnili již 9. ročníku charitativního Futsalového turnaje IT firem. A ač tým Marbes consulting bojoval ze všech sil, obsadil nakonec 6. místo. Kolegům velké díky za reprezentaci firmy!