Pomáháme plnit Vaše strategické cíle
v oblasti informačních systémů
Poskytujeme široké spektrum vzdělávacích
programů, eLearningových a odborných kurzů
Vyhovíme Vašim potřebám
v oblasti informačních systémů
Disponujeme zkušeným týmem analytiků,
konzultantů a programátorů

Na úřad jednou a dost!

Jaký je úřad budoucnosti? Takový, kam už nemusíte chodit, je vám k dispozici přímo doma a bez ohledu na úřední hodiny si zde kdykoliv vyřídíte to, co právě potřebujete. Společnost Marbes consulting představuje řešení “Moje závazky”.

Novinka usnadní a urychlí komunikaci občanů s úředníky, ušetří čas a zefektivní práci, která se obejde bez čekání ve frontách a stresu. Řešení „Moje závazky“ jako nadstavba IS PROXIO dokáže bezpečně poskytnout občanovi právě ty vybrané informace, které potřebuje, aby zaplatil místní poplatky za komunální odpad nebo za psy a zjistil, jaké má předepsané správní poplatky či pokuty. Veškeré své závazky vůči úřadu teď občan může mít pod kontrolou z pohodlí domova, a to ve svém vlastním okně, které se na webové stránce obce otevře pouze jemu.  Systém ho navíc upozorní na termíny splatnosti prostřednictvím SMS nebo emailu. A to nejlepší nakonec: všechny předepsané úhrady může rovnou i zaplatit!

S řešením “Moje závazky” stačí zajít na úřad jen jednou, zaregistrovat se a uzavřít smlouvu se souhlasem zpracování osobních údajů. Totéž může občan zvládnout i prostřednictvím internetu a pošty: pomocí registračního formuláře připraví žádost a v listinné podobě ji zašle na úřad, který registrační údaje zpracuje, ověří v ISZR a vrátí smlouvu zásilkou do vlastních rukou.

A dále už jen elektronicky. Občan spolu se smlouvou získal přihlašovací údaje neboli login (username a heslo), který je evidován v systému pro správu identit EOS. Heslo si každý může prostřednictvím internetu změnit. Na základě poskytnutých registračních údajů je ověřena shoda a aktivován přenos vybraných informací registrovaných agend občana do bezpečné datové části. Výsledek občan uvidí hned druhý den a potom kterýkoli další ve svém počítači. Jakmile otevře webovou stránku obce, stačí zadat login a bez zdlouhavého přihlašování a ověřování identity se mu zobrazí aktuální údaje o jeho závazcích. Přehled nezaplacených částek doplňují informace potřebné k jejich úhradě včetně variabilního symbolu a pro okamžitou platbu je připraven QR kód.

Už žádné složité a zdlouhavé registrace. Komunikace občanů s úřadem může být rychlá, snadná a zároveň bezpečná. Pro více informací pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 

Moje závazky