Pomáháme plnit Vaše strategické cíle
v oblasti informačních systémů
Poskytujeme široké spektrum vzdělávacích
programů, eLearningových a odborných kurzů
Vyhovíme Vašim potřebám
v oblasti informačních systémů
Disponujeme zkušeným týmem analytiků,
konzultantů a programátorů

Docker v Marbesu

Společnost Marbes consulting se stále zajímá o adopci moderních technologií, a to zejména ve dnes aktuálním tématu cloudových řešení. Již před více než rokem proběhlo nasazení technologie Docker na provoz aplikací a kvality vybraného řešení prokazuje bezproblémový chod a jednoduchá údržba. V současné době jsou provozovány desítky kontejnerových aplikací pro provoz napříč odděleními a testuje se plně automatizované řešení správy vývojového a testovacího prostředí, které bude připravené provozovat stovky kontejnerů. Tyto pozitivní zkušenosti spustily další vlnu výzkumu využití platformy Docker pro provoz aplikací u zákazníků.

Obecný popis docker

Cloud je ve světě informačních technologií nejčastěji znějícím slovem posledních let a cloudové technologie zásadně změnily přístup k provozu aplikací všech velikostí. Velké společnosti jako Microsoft, IBM, HP, VMware, Amazon a další nás kontinuálně zahrnují novinkami ve svých cloud řešeních, ovšem společnou vlastností je podpora platformy Docker.

Podtitulek platformy Docker nám ve zkratce sděluje, že cílem je sestavit, doručit a provozovat aplikace, jakékoliv a kdekoliv. Takzvané kontejnery jsou připravené aplikace včetně všech potřebných nastavení a je možné je nasazovat i přenášet tam, kde je platforma podporována. Místem provozu může být kterýkoliv běžný cloud, např. Amazon Web Services, Google Cloud Platfrom, IBM Bluemix nebo i váš privátní cloud VMware vSphere.

Množství podporujících společností a připravených kontejnerů nám za necelé čtyři roky existence dokázaly, že Docker je velmi spolehlivou a výkonnou platformou pro provozování aplikací.