Pomáháme plnit Vaše strategické cíle
v oblasti informačních systémů
Poskytujeme široké spektrum vzdělávacích
programů, eLearningových a odborných kurzů
Vyhovíme Vašim potřebám
v oblasti informačních systémů
Disponujeme zkušeným týmem analytiků,
konzultantů a programátorů

Centrální evidence přestupků (ISEP)

Vážení zákazníci,

dne 17. 8. 2015 byl vyhlášen ve Sbírce zákonů v částce 83 pod číslem 204/2015 Sb.  zákon, kterým se mění zákon č. 200/1990 Sb., o přestupcích, ve znění pozdějších předpisů, zákon č. 269/1994 Sb., o Rejstříku trestů, ve znění pozdějších předpisů, a některé další zákony.

Změny vyplývající z tohoto zákona již máme v řešení PROXIO Správní delikty zapracovány a jsou reprezentovány jak změnami v samotné aplikaci, tak v konfiguracích. Velká většina procesních změn nabyla účinnosti již k 1.10.2015 a zákon předpokládá nabytí účinnosti dalších ustanovení k 1.10.2016.

Zákon přinese k 1.10.2016 mimo procesních změn také rozšíření stávající činnosti správních orgánů o povinnost zaznamenávat vybrané přestupky v Centrální evidenci přestupků (ISEP).

Vkládání dat do ISEP bude probíhat dálkovým přístupem, a to buď prostřednictvím IS CzechPOINT, nebo přímo z aplikace používané správním orgánem pro výkon agendy přestupků prostřednictvím webových služeb. Správní orgány budou moci využít obě varianty přístupu do ISEP.

Rádi bychom Vás ujistili, že se na možnost přímého napojení našeho řešení PROXIO Správní delikty na ISEP dálkovým přístupem intenzivně připravujeme. Ve věci samotné realizace čekáme na zveřejnění specifikace webových služeb ze strany Ministerstva spravedlnosti a Rejstříku trestů.

V případě, že budete mít o rozšíření řešení Správních deliktů o dálkový přístup do ISEP zájem, obraťte se, prosím, na projektového vedoucího naší společnosti.

Doporučujeme Vám v této věci také sledovat webové stránky Rejstříku trestů

http://portal.justice.cz/Justice2/Soud/soud.aspx?j=213&o=203&k=2028 nebo i   https://www.facebook.com/Rejstřík-trestů-471582226361012/ , kde jsou zveřejňovány informace týkající se projektu ISEP včetně dotazů a odpovědí na ně.

 

Máte-li další dotazy k této problematice, neváhejte se na nás s důvěrou obrátit.

 

S přáním příjemných dní

 

Mgr. Pavla Kotlánová, LL.M., v.r.
Manažer metodické podpory
MARBES CONSULTING s. r. o.
Mobil: 724005425
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.